akofaraji.ir
کارت الکترونیک EBC
نوشته شده در تاریخ 22 تیر 1403
نظرات: 3 امتیاز: 7 زمان مطالعه: 24 دقیقه

کارت ویزیت الکترونیک (EBC)

 

 

کارت ویزیت الکترونیک چیست؟

کارت ویزیت الکترونیک EBC راهکاری برای ایجاد ارتباطی موثر و مداوم با مخاطبین و مشتریان شما می‌باشد. واژه کارت ویزیت الکترونیک EBC مخفف عبارت Electronic Business Card است. امروزه با توجه به مشغله‌های بسیار زیاد مردم، کارت ویزیت‌ های چاپی جایگاه خود را از دست داده‌اند.

 

کارت ویزیت الکترونیکی هر نوع کارت ویزیت که با استفاده از ابزار های الکترونیکی مانند گوشی تلفن همراه، رایانه، ایمیل استفاده گردد به عنوان کارت ویزیت الکترونیک شناخته می شود و در واقع جایگزین کارت ویزیت های کاغذی می باشند که با هزینه کمتر امکانات بسیار زیادی را در اختیار مشتریان قرار خواهند داد


کارت ویزیت الکترونیکی، ابزار بسیار قوی برای معرفی رسمی کسب وکار یا فرد می باشد که می توانند ارتباط موثری با مشتریان خود داشته باشند در اصل کارت ویزیت الکترونیکی بر اساس مدیریت ارتباط با مشتری طراحی و برنامه ریزی شده است

اکثر مواقع مردم پس از دریافت کارت ویزیت چاپی، فراموش می‌کنند که این کارت برای چه در کیف یا میزکار آنها وجود دارد؛ حتی موضوع فعالیت صاحبین کسب و کار را فراموش می‌کنند و یا ممکن است فراموش کنند که کارت ویزیت را کجا گذاشته‌اند. غیر از این موارد، اگر صاحبین کسب و کارها تغییری در اطلاعات روی کارت ویزیت چاپی خود دهند؛ نمی‌دانند که از چه طریقی می‌توانند اطلاعات جدید خود را به مشتریانی که کارت ویزیت آنها را از قبل دارند؛ اعلام کنند!!!

خبر خوب اینجاست که آی نوتی با خدمات نوین بر روی کارت ویزیت الکترونیکی EBC ، همه این مشکلات را بر طرف کرده و علاوه بر آن امکانات و خدمات بیشمار دیگری برای برقراری ارتباط دو سویه با مشتریان ارائه می‌دهد.

 

برخی از امکانات EBC

 • برند سازی 
 • سریع، آسان و با پرستیژ بالا مشخصات کسب وکار خود را ارائه می دهید.
 • حفظ ارتباط مداوم با مشتری ( مشتریان کسب وکار هیچ وقت کارت ویزیت آن کسب وکار را گم نخواهند کرد)
 • جداسازی و مشخص سازی مشتریان از طریق ثبت شماره
 • تبلیغات هدفمند، هوشمندانه و موثر
 • تبلیغات با هزینه کم (نیاز به چاپ کارت ویزیت، تراکت و هزینه های گزاف تبلیغاتی ندارد)
 • ارسال کلیه اطلاعات کسب وکار از طریق یک sms
 • قابلیت ویرایش متن کارت ویزیت در هر لحظه
 • امکان ثبت لینک های مختلف از قبیل سایت، کانال و غیره
 • کاتالوگ دیجیتال (ثبت عکس محصولات، موقعیت کسب و کار ، معرفی خدمات و ...)
 • عضویت مشتریان در باشگاه مشتریان به صورت آگاهانه
 • تخفیف فعال سازی کد CRM در سال های آتی
 • مزیت نسبت به کارت ویزیت های چاپی ( عدم محدودیت در تیراژ چاپ، عدم محدودیت در فضای متن کارت ، امکان حمل و دسترسی سریع)
 • صفحه اختصاصی در وب بدون نیاز به طراحی سایت
 • ثبت اطلاعات کسب و کار و موقعیت مکانی در نقشه جهت دسترسی آسان به محل کسب وکار توسط مشتریان
 • جذب مشتری از هر نقطه مکانی در ایران
 • اختصاص پنل مدیریت ارتباط با مشتری با امکانات پیشرفته و کاملا رایگان
 • امکان مدیریت و دسترسی توسط خود کسب و کار
 • پشتیبانی در مورد نحوه استفاده از این خدمات به صورت رایگان
 • امکان تغییر و یا ارتقا کد CRM ( برای مشاغلی که می خواهند کسب و کار خود را تغییر دهند)
 • ارسال به‌روزترین اطلاعات کارت ویزیت شما برای مخاطبین درخواست کننده
 • امکان ذخیره سازی شماره تلفن‌های افراد درخواست کننده‌ی کارت ویزیت شما؛ در دفترچه تلفن اختصاصی پنل
 • امکان مشاهده تمامی پیام‌های ارسالی مخاطبین به صورت جداگانه در پنل آی نوتی.
 • امکان دریافت و مشاهده‌ی گزارش کامل، از نحوه عملکرد کارت ویزیت الکترونیکی شما
 • امکان افزودن و مدیریت چندین کارت ویزیت به صورت جداگانه در پنل
 • امکان فعال کردن، ارسال لینک مسیریابی کسب و کار شما بر روی کارت ویزیت.
 • امکان ایجاد صفحه تخصصی کسب و کار و استفاده از آن به عنوان وب سایت رسمی

 

کارت ویزیت الکترونیک آی نوتی علاوه بر اینکه کمک بزرگی به حفظ محیط زیست می‌کند، مزایای فراوانی برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت.


فرض کنید اطلاعات تماس و آدرس کسب و کار شما تغییر پیدا کرده است. اگر شما کارت ویزیت چاپی داشته باشید؛ می‌بایست کارت‌های قبلی را در سطل زباله بریزید و کارتهای جدید چاپ کنید. بنابراین علاوه بر هزینه‌ی گزافی که برای شما درست شده است؛ اطلاعات قدیمی شما در دست مشتریان قدیمی است و آنها شاید دیگر نتوانند با شما ارتباط بر قرار کنند. حالا کارت ویزیت الکترونیک آی نوتی این مشکل را بر طرف کرده و علاوه بر امکانات یک کارت ویزیت الکترونیکی که ممکن است سایر پنل های پیامکی داشته باشند، یک صفحه اختصاصی وب برای تبلیغ کسب و کارتان در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی جواهری میان تمامی کارت‌های ویزیت الکترونیکی

 

در این بخش می‌خواهیم به تفاوت‌هایی میان کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی و سایر شرکت‌های مشابه اشاره کنیم.
برای خیلی از دوستانی که خدمات مشابه ارائه می‌دهند سوال مطرح می‌شود که چرا آی نوتی هزینه ای را بابت ارائه خدمات کارت ویزیت الکترونیکی از کاربرانش دریافت می‌کند؟
مگر این نیست که تمامی کارت ویزیت‌های الکترونیکی از خدمات سامانه پیامکی استفاده می‌کنند؟
بهتر است پاسخ این سوال را خوتان در ادامه مطلب مطالعه نمایید تا به درستی متوجه تفاوت‌های اصلی و مزیت رقابتی کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی شوید.

 

شماره پیامکی یکسان برای تمامی کسب و کارها

 

همانطور که در بالا اشاره شده؛ خیلی از شرکت‌های مشابه خدمات دیگری را به اسم کارت ویزیت الکترونیکی به مشتریان خود به فروش می‌رسانند. در صورتی که کارت ویزیت الکترونیکی می‌بایست یک مرجع یکسان و ثابت داشته باشد. یعنی چه؟

یعنی همه افراد برای دریافت اطلاعات کارت ویزیت الکترونیکی کسب و کار مورد نظر، کلید واژه را فقط به یک شماره پیامکی، ارسال کنند و این طور نباشد که هر کسب و کاری بتواند؛ خط پیامکی اختصاصی خودش را به مشتریان جهت دریافت اطلاعات کارت ویزیت، ارائه دهد.
دقیقا مانند راهنمای مشترکین تلفن 118، که همه افراد برای دستیابی به شماره تلفن محل مورد نظر، عدد 118 را شماره گیری می‌کنند و نام محل مورد نظر را می‌گویند؛ برای کارت ویزیت الکترونیکی هم می‌بایست همینطور باشد و همه افراد برای بدست آوردن اطلاعات کارت ویزیت کسب و کار مورد نظر، نام برند و یا نام صاحب کسب و کار را به یک شماره پیامکی ارسال کنند.
آی نوتی یک خط پیامکی با تعداد ارقام کم از سرشاخه 1000، برای کارت ویزیت الکترونیکی افراد در نظر گرفته است و آن شماره پیامکی10008590 می‌باشد.
یعنی همه افراد برای دسترسی به اطلاعات کارت ویزیت الکترونیکی هر کسب و کاری، می‌توانند کلید واژه کسب و کار را به شماره 10008590 ارسال کنند و اطلاعات کارت ویزیت را دریافت کنند.
کلید واژه ها یا اسم کارت ویزیت می‌تواند یکی از حالت‌های زیر باشد.

 1. حروف فارسی
 2. حروف لاتین
 3. اعداد

در صورتی که سایر سامانه‌های پیامکی امکانات کارت ویزیت الکترونیکی را بر روی خط اختصاصی پیامکی صاحب کسب و کار ارائه می‌دهند.
این کار یک عیب خیلی بزرگ دارد و آن هم این است که مخاطبین نمی‌توانند همه‌ی شماره‌های پیامکی را برای دریافت اطلاعات کارت ویزیت کسب و کارها به خاطر بسپارند. اما اگر همه کارت ویزیت‌ها یک شماره گیرنده‌ی پیامکی داشته باشند، کار مخاطبین خیلی ساده خواهد شد و آن شماره پیامکی مانند تلفن 118 در خاطر همه‌ی مشتریان خواهد ماند.

 

توجه: برای مثال کلمه آکو یا AKOO را به سامانه 10008590 SMS کنید

 

هزینه استفاده از خدمات کارت ویزیت الکترونیکی

شرکت های مشابه اعلام می‌کنند که کارت ویزیت الکترونیکی خود را به صورت رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند اما آی نوتی برای کلید واژه کارت ویزیت هزینه زیادی را دریافت می‌کند. همانطور که گفته شد خدماتی که آنها با نام کارت ویزیت الکترونیکی ارائه می‌دهند؛ فقط از امکانات سامانه پیامکی استفاده می‌کند و هرگز به این موضوع اشاره نمی‌کنند که خودشان بابت فروش پنل پیامک در قالب پکیج های مختلف هزینه دریافت می‌کنند.
در حقیقت آنها خدمات پیامکی خود را در پکیج‌های مختلف قرار داده‌اند و مثلا پکیج‌ای که امکان کارت ویزیت الکترونیک در آن فعال است؛ هزینه بیشتری نسبت به پکیج‌ای که فقط ماژول‌های ارسال انبوه را دارد؛ خواهد داشت.
بعلاوه، به دلیل اینکه کارت ویزیت الکترونیک شرکت‌های مشابه، فقط از خط اختصاصی پیامک استفاده می‌کنند و بر روی آن خطوط فعال است؛ کاربر می‌بایست یک خط اختصاصی هم برای استفاده از این امکان خریداری نماید و خرید خط اختصاصی از سرشاخه های مختلف، هزینه جداگانه خواهد داشت.
البته اگر خط اختصاصی 14 رقمی باشد هزینه کمتری خواهد داشت اما مشکل این است که تعداد ارقام آنقدر زیاد است که هرگز در ذهن مخاطب باقی نخواهد ماند.
در صورتی که سامانه آی نوتی برای استفاده از خدمات پیامکی هیچ هزینه ای را دریافت نمی‌کند؛ فقط کافیست که کاربر در سامانه آی نوتی ثبت نام کند و به میزانی که می‌خواهد شارژ پیامکی انجام دهد و به همان میزان ارسال پیامک انجام دهد.
آی نوتی هزینه‌ای را بایت خرید کارت ویزیت دریافت می‌کند اما در کنارش مزایای بیشمار دیگری هم ارائه می‌دهد که هیچ کدام از سامانه‌های پیامکی این امکانات را بر روی کارت ویزیت الکترونیکی خود ارائه نمی‌دهند.

 

 

کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی گامی جلوتر از خدمات مشابه دیگر رقبا

به غیر از مواردی که برای عملکرد سایر کارت ویزیت‌ها بیان شد، کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی مزیت رقابتی های زیر را خواهد داشت.

صفحه اختصاصی

اولین و مهمترین مزیتی که کارت ویزیت الکترونیک آی نوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد یک صفحه اختصاصی وب به ازای هر کد EBC  یا کلیدواژه کارت ویزیت الکترونیکی می‌باشد.
این صفحه مانند یک سایت تک صفحه ای عمل کرده و به دلیل بستر فنی قوی ای که برای این صفحه در نظر گرفته شده است؛ به سرعت در نتایج موتورهای جستجوگر مانند  Google،Bing  و ... نمایش داده می شود.
یکی از خصوصیات خیلی کاربردی صفحه اختصاصی کارت ویزیت، داشتن قسمتی به اسم ویترین محصولات می‌باشد. صاحب کسب و کار می‌تواند تمامی محصولات و خدمات خود را به همراه تصویر، توضیحات کامل و حتی قیمت محصول در این بخش وارد نماید.
لذا مخاطبین صفحه اختصاصی در صورتی که محصولی را بخواهند می‌توانند از طریق همین صفحه درخواست دهند تا صاحب کسب و کار درخواستهای ثبت شده را در صفحه‌ای جداگانه مشاهده و بررسی کند و در اسرع وقت با مشتریان تماس بگیرد و به درخواست مشتریان رسیدگی کند.

لینک مسیریابی

یکی دیگر از مزایای تهیه کارت ویزیت الکترونیکی از سامانه آی نوتی در اختیار داشتن امکانی به نام مسیر یابی است.
در این بخش مدیر کارت ویزیت الکترونیکی می‌تواند موقعیت کسب و کار خود را بر روی نقشه مشخص کند.
با این کار 2 اتفاق می‌افتد.
موقعیت جغرافیایی کسب و کار بر روی نقشه در صفحه اختصاصی کارت ویزیت به مخاطبین نمایش داده خواهد شد.
مدیر کارت ویزیت می‌تواند لینک مسیریابی را در پاسخ کارت ویزیت خود قرار دهد تا مشتریان بتوانند در پاسخ کارت ویزیت لینک مسیر یابی را دریافت کنند و با کلیک بر روی لینک از طریق بهترین و کم ترافیک ترین مسیر، خودشان را به محل کسب و کار مورد نظر برسانند.

ارتباط دو طرفه بین صاحب کسب و کار و مشتری

مشتریان می‌توانند در لحظه‌ی ارسال کلید واژه به شماره 10008590 ، در خط بعدی پیام خود را هم برای صاحب کسب و کار ارسال کنند.
در این صورت پیام‌های مشتریان به صورت منظم ذخیره شده و صاحب کسب و کار می‌تواند به پیام ها رسیدگی کنند و با آنها تماس حاصل نمایند. در حقیقت این امکان بخشی از امور CRM یک کسب و کار را به عهده دارد.
همچنین صاحبین کسب و کار می‌توانند؛ از این امکان برای موارد مختلف استفاده کنند.
برای مثال از مشتریان بخواهند که به همراه ارسال کلید واژه، در خط بعدی کد گارانتی کالای خریداری شده را ارسال کنند.
در این صورت صاحب کسب و کار می‌تواند سر فرصت کدهای گارانتی محصولات را بررسی و فعال نماید و در صورت نیاز با مشتری تماس بگیرد.

تعهدات مالی

یکی دیگر از امکانات قابل توجه خرید کد کارت ویزیت الکترونیکی، در اختیار داشتن ماژولی به نام تعهدات مالی است.
مدیر کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی می‌تواند هر چیزی که مرتبط به تعهدات مالی اعم از بدهکاری و بستانکاری است را در این قسمت ثبت نماید و برای هر رکورد به صورت جداگانه پیامک یادآوری تنظیم کنند تا سیستم به صورت خودکار چند روز قبل از زمان مقرر، پیامک یادآوری ارسال کند.

نقشه و مرجع جامع کسب و کار آی نوتی

هر کسب و کاری که یک کارت ویزیت الکترونیکی از آی نوتی خریداری کرده باشد با تکمیل اطلاعات صفحه اختصاصی کارت ویزیتش علاوه بر اینکه در لیست مرجع جامع کسب و کارها نمایش داده می‌شود؛ بر روی نقشه کسب و کار آی‌ نوتی هم نمایش داده خواهد شد.
اگر شما به دنبال کسب و کاری بگردید قطعا اولین جایی که مراجعه می‌کنید گوگل است و صفحات اختصاصی که برای کسب و کارها در مرجع جامع کسب و کارهای آی نوتی است در نتایج اولیه جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود.
اما شاید افرادی باشند که بخواهند بر اساس موقعیت جغرافیایی به دنبال کسب و کار خاصی بگردند.

امکان برگزاری قرعه کشی

در کارت ویزیت الکترونیکی آی نوتی شماره تمامی مشتریانی که کلید واژه آن کسب و کار را به شماره 10008590 ارسال کرده‌اند در گروه جداگانه‌ای از دفترچه تلفن ذخیره خواهد شد.
لذا صاحب کسب و کار می‌تواند علاوه بر استفاده از شماره مشتریان جهت اطلاع رسانی در مناسبت های مختلف، با استفاده از سیستم قرعه کشی بین شماره‌ها در بازه زمانی متفاوت قرعه کشی انجام دهد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش کد EBC  به اینجا مراجعه کنید


اگر احساس می کنید این مطلب برای شما مفید بود ، از 1 تا 10 به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه کاربران در مورد این مطلب

 1. avatar
  پیمان جودی
  29 آبان 1399

  بسیار عالی جناب آقای آکو فرجی سپاسگزارم

  avatar
  مدیر سایت
  29 آبان 1399

  ممنون از شما مهندس

 2. avatar
  اسماعیلی
  29 آبان 1399

  من میخوام یکی از این کد ها تهیه کنم دو تا سوال داشتم اول اینکه تخفیف داره یا نه؟ دوما چرا ارجاع دادید به قسمت (تماس با من) و خودتون سفارش رو ثبت نمی کنید؟

  avatar
  مدیر سایت
  29 آبان 1399

  ضمن عرض سلام و تشکر بابت انتخاب شما ، اول اینکه قیمت کد ها از سایت آی نوتی گرفته شده و اگر تخفیفی قرار بدن تو سایت اعلام و اعمال میکنن. دوما اینکه چون ما صرفا نماینده فروش شرکت هستیم فقط اجازه معرفی خریدار به شرکت رو داریم و تمام مراحل خرید از سمت خود سایت آی نوتی انجام میشه (در هنگام خرید از شرکت وارد کردن نام معرف یعنی نماینده فروش الزامیه)

 3. avatar
  حمه سقزی
  24 شهریور 1400

  عالیییی کاک آکو عالیییییییییییییییییییییییییی موفق بیت همیشه

ثبت نظر
به نظر خوب میاد!
لطفا نام را وارد کنید
@
لطفا یک ایمیل منحصر به فرد و معتبر انتخاب کنید.
لطفا متن با کلمات و معانی مفهوم دار وارد نمایید